Potištěné LEPICÍ pásky

Potištěné lepicí pásky jsou určeny k uzavírání papírových krabic, kartonů a jiných přepravních obalů. Současně s tím usnadňují identifikaci zboží a slouží jako forma levné, ale přitom velmi účinné reklamy.
Potištěná lepicí páska zároveň funguje jako částečná ochrana před nepovoleným vniknutím do zásilky, protože její poškození je snadno rozeznatelné.
Díky vlastní výrobě můžeme zákazníkům nabídnout flexibilitu v dodacích termínech i minimálním množství a také široké spektrum materiálů i lepidel.

Materiály

BOPP - Jedná se o pásky z biaxiálně orientovaného polypropylenu, který se protahuje v obou směrech. Jsou odolné proti přetržení, mají výborné optické vlastnosti, jsou voděodolné, netoxické a především plně recyklovatelné.

PVC - Jedná se o pásky z polyvinylchloridu, které jsou velmi odolné, pevné a ohebné s vysokou počáteční lepivostí. Odvíjí se potichu, stejnoměrně a jsou vhodné pro balení zejména těžkých zásilek a jiných předmětů, či ke značení podlah.

Papír - Jedná se o pásky z papíru, které jsou ekologickou variantou potištěných balicích pásek a dají se tedy plně recyklovat společně s kartonem. Papírové pásky okamžitě přilnou k povrchu a lepí dobře i při nízkých teplotách.

Lepidla

Akrylát - Akrylátové lepidlo je ekologické s dobrou funkcí při aplikačních teplotách nad 18 °C, ale již aplikované lepí v teplotách od 0°C. Jedná se o akrylátovovou disperzi na vodní bázi a díky jeho vlastnostem lepidlo nikdy nevytéká mimo pásku. Je vhodné pro dlouhodobé použití i při vyšších teplotách skladovaného zboží a nedoporučujeme ho používat při nízkých teplotách.

Hotmelt - Hotmeltové lepidlo je na bázi syntetického kaučuku a má tu výhodu, že okamžitě nadprůměrně lepí. Snadno přilne k lepenému povrchu, rychle tvoří pevný spoj, který jde rozebrat jen s poškozením krabice. Lepidlo je možné aplikovat i ve větším chladu od 15 °C. Hůře odolává UV záření a není tedy tak stále jako akrylátové lepidlo. 

Solvent - Solventní lepidlo je na bázi přírodního kaučuku, který se smíchá s pryskyřicí. Lepí již aplikované jak v minusových teplotách až -30 °C, tak v plusových teplotách až do 70 °C a díky tomu najde využití i tam, kde ostatní lepidla selhávají. Vždy je ale nutné pásku aplikovat v teplotách od 15 °C. Jeho nevýhodou je však slabá odolnost vůči UV záření, chemikáliím a rozpouštědlům. Lepidlo má velmi vysokou přilnavost a dobře lepí na jakémkoli povrchu. 

Potisk

1-5 barev a zvládneme i fototisk